Aile Hukuku

Ankara’da bulunan, Aldağ Hukuk&Danışmanlık, gerek Türk vatandaşları gerekse Türk vatandaşı ve yabancılar arasındaki evlenme, nişanlanma, boşanma, nafaka yükümlülükleri, velayet, eşler arasındaki mal rejimleri, hısımlık, soybağı kurulması, evlat edinme, çocuk malları, aile malları ile vesayet gibi konularda aile hukukundan doğan ihtilafların mahkeme önünde çözümünde ve taraflar arasında protokol düzenlenmesinde müvekkillerine Medeni Kanun, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve ilgili milletlerarası sözleşme ve kanunlarda yer alan hükümler çerçevesinde özel hayatın gizliliğine büyük özen ve dikkat göstererek ‘Kesintisiz İletişim Politikası’ ile Ankara’da avukatlık hizmeti vermektedir.

Ankara Ticaret Hukuku Avukatı tarafından bilgilendirmeye yer verilmiştir.

Kesintisiz İletişim Politikası

Aldağ Hukuk&Danışmanlık, müvekkillerine/danışanlarına kesintisiz iletişim politikasıyla hizmet vermektedir. Kesintisiz iletişim politikası ile; yer, zaman, mekan farketmeksizin müvekkilin taleplerinin en doğru şekilde alınması ve bu süreçte taleplerinin en kısa zamanda, usulüne uygun şekilde sonuçlandırılması hedeflenmektedir. Müvekkil bu süreç boyunca kesintisiz hizmet politikasının gereği olarak her aşamada bilgi sahibi olmaktadır. Böylece Avukatına taleplerini ileten müvekkillerin/danışanların, sürecin daha en başında sağlıklı ve doğru bilgilendirilmesi ile süreç hakkında en şeffaf bilgiyi edinmesi amaçlanır.

  • Boşanma ve soybağı davalarının yürütülmesi.

  • Anlaşmalı boşanmalarda protokol düzenlenmesi ve buna ilişkin davaların açılarak en hızlı şekilde sonlandırılması.

  • Çekişmeli boşanma davalarında maddi ve manevi tazminat taleplerinin sunulması ve boşanmadan sonra mal varlığı tasfiyesinin yürütülmesi  ile velayet ve nafaka hükümlerine aykırı davranılmasına karşı hukuki çözüm yolları üretilmesi.

  • Evlenecek taraflar arasında yapılacak malvarlığı sözleşmeleri hakkında danışmanlık hizmeti sağlanması ve ayrıca Aile Mahkemelerinde görülen tüm uyuşmazlıkların çözümü.

Hukuki Gelişmelerden Haberdar Olun